O nás

   Žijeme v podkrušnohorském lázeňském městě Teplice. Chovem britských krátkosrstých koček se zabýváme od r.1997. Chováme britské kočky v barvě modré, lilové a tabby, pod názvem tabby se rozumějí obecně různé typy kresby srsti u koček (například mramorovaná, tygrovaná, tečkovaná). Po některých rodičích, díky genetické disposici se občas narodí také dlouhosrsté britské kotě, které má mimo delší srsti i úžasnou, pohodovou povahu.

   Naše chovatelská stanice Bugaboo * CZ byla zaregistrovaná u Českého svazu chovatelů, který je členem FIFe (Federation International Feline) se sídlem v Lucembursku. Z toho vyplývá, že všechna koťata narozená v naší chovatelské stanici jsou prodávána s průkazem původu.

   Snažíme se odchovávat koťata nejen pěkná v typu, s typickou britskou srstí, s přátelskou povahou, ale také je pro nás důležité zdraví našich koček, jak dospělých, tak koťat narozených u nás. Všechny kočky v naší chovatelské stanici jsou pravidelně testovány na FeLV, FIV, FIP, PKD a HCM s negativním výsledkem a očkovány.

   Chov koček je pro nás velkým koníčkem, kterému věnujeme mnoho z našeho volného času. Kočky milujeme a snažíme se, aby jsme jim poskytli veškerou možnou péči a lásku, kterou si zaslouží. To samé hledáme u nových majitelů našich koťat. V naší chovatelské stanici máme nejen chovné jedince v produktivním věku, ale také nejednoho seniora nebo kastráta, kterých se nezbavujeme přesídlením do jiného domova. Kočky jsou pro nás právoplatnými členy domácnosti.

   Také velmi pečlivě plánujeme budoucí vrhy, tak abychom každému kotěti mohli poskytnout dostatek pozornosti, péče a lásky. Chovné kočky mají maximálně jeden vrh do roka, proto míváme pouze 2-3 vrhy v roce.

Koťata od nás odcházejí do nových domovů nejdříve ve věku 13 týdnů, samozřejmě řádně odčervená, očkovaná, s EU pet passem a mikročipem.

   Do naší kočičí rodiny „šlechtičen“ patří také dva venkovní kocouří kluci kočky domácí, červený tygřík pan Zrzavý a černý tygřík pan Qvido.

​© Quail  Photo